Aktualności

Start | Aktualności

ROBYG edukuje – spotkanie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach


W ubiegły czwartek (23 maja) w siedzibie głównej ROBYG w Gdańsku odbyło się kolejne już spotkanie z młodzieżą. Tym razem odwiedzili nas uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Wydarzenie zostało zorganizowane w we współpracy z Fundacją Inspirujące Przykłady, która ma na celu przybliżenie młodym ludziom realiów rynku pracy oraz funkcjonowania przedsiębiorstw. 


Zawsze z chęcią bierzemy udział w tego typu inicjatywach, ponieważ zdajemy sobie sprawę z istoty prezentowania młodym ludziom różnorodnych możliwości zawodowych oraz interesujących ścieżek kariery. Jest to szczególnie ważne, gdy stoją oni przed wyborem swojej przyszłej drogi zawodowej. 


Tym razem w spotkaniu wzięli udział Andrzej Skubis – Kierownik Budowy oraz Zdzisław Czachowski – Koordynator BHP.


Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega praca kierownika budowy oraz jak wygląda codzienność na placu budowy. Ponadto Andrzej przeprowadził naszych gości po wszystkich etapach tworzenia osiedli, pokazał jak wiele osób jest zaangażowanych w taki proces i o jak wielu kwestiach należy pamiętać. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z dokumentacją techniczną oraz planami architektonicznymi co było niewątpliwie jednym z najciekawszych momentów spotkania.


Natomiast nasz koordynator BHP skoncentrował się na tematyce BHP, podkreślając znaczenie bezpieczeństwa na budowie i związane z tym obowiązki. Przedstawił różne scenariusze i zachęcał młodych ludzi do dyskusji, co pozwoliło im bardzo dobrze poznać ten temat.


Było nam niezmiernie miło gościć tych młodych ludzi i mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy ich rozwoju i dalszego zgłębiania tematyki deweloperskiej.